Boxové pece R-EVOLUTION, plynové, olejové

zpět 

Pec R-EVOLUTION
je synonymem pro pekařskou všestrannost:

Spojuje tradiční pečení jako ve staré, dobře známé kamenné peci, s racionální prací na boxové peci a garantuje potenciál úspory energie až do 30 % oproti běžné boxové, rotační peci.

Jedinečná kombinace termického konvenčního plus tepelného záření se zvýšeným podílem infračerveného záření zaručuje jemné pečivo a velké chleby (až 5 kg) s nezaměnitelnou kvalitou.

Těšte se na pečivo s intenzivnější chutí a aroma, čerstvou střídkou, delší trvanlivostí, optimálním vývojem objemu pečiva, s perfektní pórovitostí, s křupavou kůrkou, s barvením kůrky obdobným etážové peci a markantním nárůstem objemu výrobku.

Díky zrychlenému a neagresivnímu tepelnému přenosu budou Vaše pečící cykly jistější a Vaše produktová rozmanitost získá na šíři.

Patentovaný systém tepelného výměníku s garancí 5 let* 
(* Při uzavření smlouvy o pravidelném ročním servisu pece-hořáku)
Stěny pečící komory disponují Infračerveným zářením, které se vytváří díky nanesenému keramickému povrchu, a současně fungují jako
vysoce dimenzovaný plošný tepelný výměník. Ca. 13 m2 velká, tepelné záření transportující plocha se stará o co nejvyšší vytěžení energetického potenciálu pece díky zesílenému výkonu tepelného záření
při zvýšeném podílu Infračerveného záření. Tím dociluje maximálního stupně tepelné účinnosti a neagresivního tepla. Teplotní rozdíl mezi teplotou v pečící komoře a teplotou spalin leží mezi 10–15°C.

Velký objem akumulační hmoty = vysoce stabilní teploty.
 
V porovnání s klasickými boxovými pecemi váží R-EVOLUTION ca.o 400 kg více. Teplotní spad po zavežení vozíku se omezuje ca. na 5-15°C, a zajišťuje Vám tak energetickou a časovou úsporu.

Úspora energie až o 30 % 
Energii šetřící technika made in WACHTEL znamená proti tradiční běžné boxové peci energeticky účinné pečení. Např. pouhé osazení vertikálního hořáku s rychlým startem přímo za stěnou pečící komory
umožňuje dodatečnou úsporu energie až 11%-žádné ochlazování tepelného výměníku.

Posun ve vývoji výměny vzduchu v peci díky vysoce účinnému radiálnímu ventilátoru zajišťuje absolutní rovnoměrnost pečení. 
Velký objem transportovaného vzduchu při jeho nízké rychlosti zajišťuje optimální pečící atmosféru bez vysoušení pečiva.

Kaskádovitý zapařovací systém umístění přímo za spalinovým kanálem 
Vysoce dimenzovaná odpařovací plocha zapařováku se stará o přebohaté páření a brilantní střídku-v každý okamžik. Díky dvěma zapařovacím tyčím proběhne pářící dávka nejen rychle, ale i absolutně rovnoměrně.
aktuality-progress-01.png


- zakázková výroba strojů
a zařízení
- výroba z nerezové oceli
- obrábění kovů a plastů